KONST / Litografier / Mapp 11176064
nr 1117 6064
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Mapp, serigrafier, 6 st, Lars Norrman (1915-1979), bladets mått: 55x75 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 juli 2017
kl 18:06:22
1.100 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman